shop-942398_1920

Sklep internetowy ratunkiem dla zabieganych

Podczas długiego oczekiwania na decyzję o warunkach zabudowy, w końcu przychodzi moment, który z pewnością wywoła uśmiech na naszych twarzach. Pewnego dnia listonosz przynosi nam do domu list, w którym znajduje się wstępny projekt warunków zabudowy (heh, w końcu!). Nie jest to jeszcze decyzja ostateczna, bo zawiadomienie o tym fakcie otrzymują m. in. nasi przyszli sąsiedzi, którzy mogą wnieść swoje uzasadnione zastrzeżenia, jednak jest to już duży krok ku dobremu. Na 90% pewne jest, że warunki w końcu otrzymamy, bo nasza działka została poddana analizie urbanistycznej i gmina uznała, że może tam zostać wybudowany dom.

Serce się raduje, więc pełni zapału chcemy działać. Jest to dobry moment na rozpoczęcie poszukiwań ekipy budowlanej. Podczas rozmów z budowlańcami zwykle pada pytanie, z czego zamierzamy budować dom, ponieważ ma to wpływ na koszt robocizny (wiadomo, z jednych materiałów buduje się szybciej, z innych wolniej), więc powinniśmy się trochę przygotować do takich rozmów. Trzeba zaznajomić się z cenami materiałów budowlanych, żeby uświadomić sobie, na co możemy sobie finansowo pozwolić.

Osobiście chętnie narzuciłabym na siebie kurtkę, wrzuciła niezbędne rzeczy do torebki, wyruszyła w podróż po sklepach budowlanych i kalkulowała co się najbardziej opłaca. Ale… wróć! Taki wyjazd w moim przypadku to całkiem spora wyprawa logistyczna, włączająca w to osoby trzecie, które mogłyby się zająć rocznym dzieckiem, bo wiadomo jak to z małym dzieckiem w sklepach jest. A najlepiej ustawić wszystko na weekend, bo wtedy każdy ma czas. Brzmi trochę zagmatwanie i się odechciewa? A przecież człowiek aż się rwie do działania :) Spokojnie, zrób sobie kawę i usiądź w wolnej chwili przy komputerze, bo w internetowych sklepach budowlanych jest wszystko to, co Cię może zainteresować.

102_8728

Zrobiłam tak i ja, a pośród licznych serwisów tego typu moją uwagę przykuł sklep Grupy Polskich Składów Budowlanych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że skupiają pod jednym adresem oferty różnych sklepów działających w ramach Grupy, dzięki czemu mamy naprawdę duży wybór. Klikając w interesujący nas produkt można zaznajomić się z jego parametrami wraz z opinią osób, które już go zakupiły. W sklepach stacjonarnych, w szczególności podczas weekendów sprzedawcy często nie nadążają z obsługiwaniem klientów i uzyskanie dodatkowych informacji wiąże się czekaniem, aż ktoś w końcu znajdzie dla nas czas. A tutaj wszystko ładnie opisane :) W razie wątpliwości, podany jest numer telefonu do konkretnego sklepu.

oferta

Co do cen, to nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że sklepy internetowe (nie tylko budowlane) mają konkurencyjne oferty w stosunku do tych tradycyjnych. Mniejsze koszty prowadzenia działalności pozwalają na obniżenie cen swoich produktów. Są oczywiście pewne towary, które przed zakupem chcemy osobiście zobaczyć, dotknąć, dlatego nie namawiam do całkowitego omijania sklepów stacjonarnych. Jeśli na miejscu upewnimy się co do jakości danego produktu, to warto sprawdzić jego cenę w Internecie, bo jeśli okaże się,  że różnice te są spore, to ostatecznego zakupu można dokonać właśnie on-line.

Na co jeszcze zwróciłam uwagę podczas korzystania z serwisu esklepypsb.pl? W zakładce “Porady” znajduje się sporo artykułów, które z pewnością przydadzą się na różnych etapach budowy. Znajdziemy tu praktyczne porady takie jak np. odpowiedni dobór styropianu do ocieplenia, czy sposoby wyciszenia ścian i podłóg, ale również inspiracje do urządzenia wnętrza domu. Jest nawet artykuł o urządzeniu bezpiecznego pokoju dla dziecka, który przeczytałam w pierwszej kolejności, żeby sprawdzić, czy w dotychczasowym wszystko jest odpowiednie 😉

porady

Przyznam, że jakiś czas temu ogarnęły mnie poważne wątpliwości jak uda się nam to wszystko ogarnąć, w szczególności na etapie “wykończeniowki”, bo wszystko trzeba przecież wybrać i się nad tym zastanowić- od panela podłogowego, przez kolor ścian, po baterie łazienkowe. Nie uśmiechała mi się wizja organizowania częstych, weekendowych “wypraw logistycznych”. Zaznajomienie się z potężną ofertą sklepów internetowych rozwiało moje wątpliwości. Wiem, że dużo artykułów zostanie zakupionych właśnie takim sposobem. I nie chodzi tu tylko o oszczędność czasu, ale o naprawdę szeroki asortyment jaki posiadają. W tym momencie tylko czytam, oglądam i porównuję, bo pewne decyzje dotyczące materiałów budowlanych muszę podjąć już teraz, ale w przyszłym roku internetowy koszyk z zakupami będzie pełny 😉

2 thoughts on “Sklep internetowy ratunkiem dla zabieganych

  1. Lepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie strony internetowej producenta. Wtedy możemy się dogadać na lepszą cenę. Często nie trzeba być nawet odbiorą hurtowym żeby dostać dobrą cenę.

Dodaj komentarz